Haberler

YALOVA GARDEN A.Ş. İLE TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA TİGEM’İN DEVİR TESLİM PROTOKOLÜ, DÜN GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLE İMZALANDI..

Kentteki süs bitkileri üreticilerinin bir araya gelerek kurdukları Yalova Garden A. Ş.‘nin TİGEM’de kiraladığı 1.541 dönüm araziye ilişkin kira sözleşmesinin geçtiğimiz aylarda imzalanması sonrası teslim aşaması da dün gerçekleştirildi.
Başkanlığını Abdullah Okul’un üstlendiği Garden A.Ş.’de devir-teslim töreni, Atatürk Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. TİGEM arazisinin çiçekçilik üssüne dönüştürülmesini hedefleyen projenin çalışmalarında mutlu sona ulaşıldı. 1.541 dönümlük TİGEM arazisi imzalanan devir-teslim protokolü ile resmen Yalova Garden A.Ş.’ye aktarılmış oldu. Söz konusu sözleşme ile 1.541 dönümlük TİGEM arazisi 30 yıllığına Garden A.Ş. idaresine geçmiş oldu.
Devir teslim nedeniyle TİGEM idari binalarında bir tören düzenlendi. Törene; AK Parti Milletvekili Temel Coşkun, CHP Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, CHP İl Başkanı Özcan Özel, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Alkış, Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ ve çok sayıda davetli katıldı.
‘TİGEM her zaman Yalova halkına açık olacak’
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Garden A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Okul, TİGEM’in, imzalanan protokol gereği, asıl amacı olan ‘tarımsal üretime uygun’ şekilde kullanılacağının altını çizdi.
TİGEM’in her zaman Yalova halkına açık olacağını da dile getiren Okul, “Yaklaşık altı aylık bir maratondan sonra bugün devir teslim törenine ulaştık. Yalova Garden A.Ş.; 42 ortağı ile Yalova’da üreten, ürettiğini Yalova’da harcayan firmaların kurduğu bir şirket. Bugün ise TİGEM’in devir teslimini gerçekleştiriyoruz. Yalova Garden A.Ş., Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden kiraladığı 1.541 dönüm arazide tarıma uygun yatırım yapacak. Biz burada süs bitkisi üreteceğiz. Amacına ve sözleşmeye uyarak hiçbir gizli saklı, yasal olmayan iş yapmayacağız. Zaten taahhütlerimiz de bu yönde. Sadece bu arazide tarım yapacağız. Biz belki bu arazide ticaret yapacağız, burası her zaman Yalova halkına açık olacak” diye konuştu.

Haberin Devamı…